Lodní modeláři na soutěžích na jaře 2019

Lodní modeláři na soutěžích na jaře 2019

První letošní soutěže, které se kluci z kroužku lodních modelářů zúčastnili, byla 6. dubna v Nové Vsi (u Kostelce nad Labem). Přijeli sem všichni, kteří měli provozuschopné modely a ještě se přidal bratr Pepy Dušáka, Matěj. Je nejmladší. Po zimě jsme se všichni na vodu těšili, ale voda v rybníce, na kterém se soutěž konala, byla tak znečištěná, že nás neustále trápily lodní vrtule zanesené travou i igelitovými sáčky. David dokonce takto přišel o drahou vrtuli. Kluky to ale neodradilo a bojovali o co nejlepší umístění. Kromě prvního místa se podělili o všechna ostatní.

Další soutěž byla 27. dubna v Jablonci nad Nisou. Klub Admirál pořádal 13. setkání mládeže Libereckého kraje. V podstatě to byla záležitost jabloneckých juniorů, mezi něž se infiltrovali Pepa a Matěj Dušákovi. Ostatní kluky z kroužku odradilo deštivé počasí. Paradoxně během soutěže nespadla ani kapka. Starší jablonečtí junioři jsou proti čelákovickým modelářům mnohem vyježděnější, přesto se Pepa umístil na pěkném 4. místě.

Poslední jarní soutěž byl 4. ročník Čelákovického trianglu. Bylo to 11. května na domácí vodě – na Gradě. Kluci měli soupeře opět z Jablonce, ale tentokrát byli jablonečtí mladší a méně zkušenější (ti starší a zkušenější byli přihlášení do soutěže Memorial Cup, která se koná na stejném místě ve stejném čase). Konečně také bylo příjemné počasí.  Pepovi Dušákovi se povedla jedna jízda za plný počet 100 bodů, která mu dopomohla k vítězství. Jakub Fridrich byl třetí.  Čtvrtý byl Milan Profous, pátý David Pacák, šestý Prokop Nahodil. O sedmé až desáté místo se podělili jablonečtí junioři a jedenáctý byl malý Matěj Dušák.

Zanechat komentář