Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Výpravy 2016

Pololetky - Velká zimní výprava do Čestína

29.-31.1.2016 Tři zajímavé dny jsme strávili na zámečku v Čestíně. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i venku a došlo i na tajemnou noční hru.

více »

Za tajemstvím archeologie

obota 23.1.2016 Nejprve jsme navštívili interaktivní muzeum Trilopark v pražských Nuslích. Prohlédli jsme si unikátní sbírku zkamenělin, některé jsme si mohli vzít i do ruky. Moc nás zaujaly vystavené modely pravěkých zvířat v životní velikosti - třeba pravěký nosorožec a šavlozubý tygr.

více »

Jaro v ZOO

sobota 12.3.2016 Tuto sobotu jsme se vydali do pražské zoologické zahrady podívat se, co se tam od naší poslední návštěvy změnilo. Rozdělili jsme se na skupinky a rozešli se shánět informace do soutěžního zootestu.

více »

Velikonoční výprava

24.-27.3.2016 Čtyři dny jsme stejně jako vloni prožili v Mrtníku u Komárova v krásné přírodě na okraji zrovna zrušeného vojenského prostoru Brdy.

více »

Na Okoř jde cesta

výprava do přírody – sobota 23.4.2016 Vyrazili jsme se podívat jak vlastně vypadá hrad Okoř, o kterém často zpíváme písničku.

více »

Velký turnaj v ringu

7.5.2016 Sešli jsme se na zahradě MDDM v Čelákovicích už na šestnáctý ročník turnaje. Soutěžilo sedmnáct tříčlen-ných družstev podle pravidel rekre-ačního ringa a to ve třech věkových kategoriích: MINI (do 11 let), Junioři (12-15 let), Senioři (nad 15 let).

více »

Sraz turistických oddílů

Stejně jako v minulých letech jsme strávili první červnový víkend na naší táborové základně u Čestína na Kutnohorsku. Společně s dětmi z oddílů Sýčfíni a Třináctka jsme si ověřili v různých soutěžích své zálesácké dovednosti.

více »

Po stopách Karla IV.

výprava do přírody – sobota 21.5.2016 Vyrazili jsme do krásné přírody Českého krasu ze Srbska na Karlštejn. Počasí se nám krásně vydařilo, sluníčko nás provázelo po celý den.

více »

Velká podzimní výprava

26.-29.10.2016 Čtyři zajímavé dny jsme strávili v Podkrkonoší na táborové základně Brumlov v obci Bukovina u Čisté, 8 km od Jilemnice. Sluníčko se nám sice většinou schovávalo za mraky, ale zapršelo jen jednou. Bylo nás celkem sedmatřicet.

více »

Letní tábor Čestín

Náš šestadvacátý oddílový tábor proběhl ve dnech 22.7.-10.8.2016 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín.

více »

Letní tábor Ostrý

Náš tábor se konal ve dnech 1.-15.7.2016 již po šestnácté v krásné krajině uprostřed lesů na břehu rybníka Ostrý poblíž Blatné v Jižních Čechách. Zúčastnili se ho nejen členové našeho oddílu, ale i další děti z Prahy a Čelákovic.

více »

Za čestínskými strašidly

17.-20.11.2016 Čtyři dny jsme strávili na zámečku v Čestíně. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i na louce a na hřišti, došlo i na noční hru a výrobu nových oddílových triček. Jsou zase žlutá a zelená podle oddílových barev.

více »

Podzim v zoo

5.11.2016 V sobotu dopoledne jsme se vydali do pražské zoologické zahrady. Rozdělili jsme se na skupinky a rozešli se zjistit, co se tu od naší minulé návštěvy změnilo.

více »

Vánoční Praha

sobota 3.12.2016 Nejprve jsme navštívili Národní technické muzeum na Letné, kde jsme si prohlédli rozsáhlý rudný a uhelný důl v podzemí pod budovou a množství dalších exponátů z oblasti vědy a techniky

více »