Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Letní tábor Čestín

Náš šestadvacátý oddílový tábor proběhl ve dnech 22.7.-10.8.2016 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín. 

Celotáborová hra se jmenovala „Mořeplavci“ a tak z nás byli námořníci. Družiny (posádky) se snažily získat co největší území v neznámém světě.

Dny byly kromě etap celotáborové hry naplněny hrami a soutěžemi. Hráli jsme ringo, kroket, Hu-tu-tu i velké lesní bojovky. Poznávali jsme přírodu, koupali se v potoce, skákali na trampolíně, procvičovali tábornickou praxi (vaření na lihových vařičích, uzlování, šifrování, čtení z mapy, morseovku, znalost zvířat i rostlin, ošetření zraněného, ohňování ...). Také jsme měli olympiádu, bláznivou kolapsiádu, karneval, noční hry, táborové ohně ....

Při výletech do okolních měst jsme navštívili nejbližší městečka Čestín a Kácov, Zruč nad Sázavou, Vodní dům u největší vodárenské nádrže v ČR Švihov (úpravna vody Želivka), město Vlašim se zajímavou Parazoo pro zachráněná zvířata i celo-kovovou rozhlednu Petrovice se 158 schody na vyhlídkovou plošinu ve výšce 30 m.

Každý prošel i službou v kuchyni a nočními hlídkami. Počasí bylo letos nejdříve velice horké, potom občas i dost mokré. Tábor byl vyvrcholením celoroční oddílové činnosti.