Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Vánoční Praha

sobota 3.12.2016

Nejprve jsme navštívili Národní technické muzeum na Letné, kde jsme si prohlédli rozsáhlý rudný a uhelný důl v podzemí pod budovou a množství dalších exponátů z oblasti vědy a techniky - např. historická auta, letadla i vlaky a motorky nebo astronomické přístroje Tychona de Brahe, nahlédli jsme do historie výroby kovů i papíru, měření času, fotografování a filmování, knihtisku, telefonování ……

Pak jsme prošli letenským parkem a bludištěm vánočně vyzdobených uliček starého města jsme se dostali až k Betlémské kapli, kde jsme si prohlédli výstavu betlémů „SLUNCE A BETLÉMY V BETLÉMSKÉ KAPLI“. Betlémy byly vyrobeny z nejrůznějších materiálů - ze dřeva, kůry, drátu, skla, korálků, žaludů, makovic, kamenů, šišek, vizovického těsta, kukuřičného šustí, slámy, hoblin i papíru. Také ovšem malované na dřevě i skle nebo kamenech či perníku. Zaujala nás i ukázka práce krajkářek a řezbářů. Někteří z nás si tam nakoupili drobné dárky pod stromeček.

Nakonec jsme se ještě zastavili na vánočním trhu a obdivovali malované perníčky, blikající světýlka a různé voňavé dobrůtky. Celkem nás bylo devatenáct.