Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Velikonoční výprava

24.-27.3.2016

Čtyři dny jsme stejně jako vloni prožili v Mrtníku u Komárova v krásné přírodě na okraji zrovna zrušeného vojenského prostoru Brdy. Bydleli jsme v budově bývalé školy hned u lesa nedaleko dvou rybníků. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i venku, zdokonalovali jsme se v zálesáckých dovednostech  (uzlování, morseovka, šifry, znalost přírody apod.) a užili si příchod jara i pomlázku. Tu jsme vyhlásili tradičně oboustrannou – napřed vyšlehali kluci děvčata, pak děvčata kluky a nakonec všichni všechny.

Ve velké mezidružinové hře „Tajemství kuřete“ zvítězila družina Morbrouci (Markéta Pažoutová, Bára Vojtíšková, Monika Krajňáková, Ellen Pokorná a Lukáš Fink), která získala 18 barevných kartiček. Oddílový slib složila Lucie Navrátilová.
       
Počasí bylo celkem pěkné, pršelo jen jedno odpoledne, ostatní dny se postupně oteplovalo, takže jsme si okolní les tentokrát užili. Nejvíc se nám líbil Boj o vlajku. Vydali jsme se i do bývalého vojenského prostoru na průzkum docela rozsáhlé zříceniny gotického hradu Valdek. Postavili ho ve 13. století, ale už dlouho je pustý. Dochovala se věž a zbytky paláce. Letos jsme bohužel všude okolo zříceniny narazili na cedule VSTUP ZAKÁZÁN, takže jsme Valdek mohli obdivovat jen z uctivé vzdálenosti.
    
Sobotní odpoledne jsme věnovali velikonočním lidovým zvykům - pletli si pomlázky a vyráběli si velikonoční drobnosti. Celkem nás bylo třicet pět a našlapali jsme asi deset kilometrů.