Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Cesta za pokladem-Medvědi - výprava do přírody – sobota 10.3.2007

Vyrazili jsme na první jarní výpravu do klánovického lesa. Počasí nás ráno dost zaskočilo, protože po slunečném pátku přišla pošmourná sobota s drobným deštěm. Přesto se nás sešlo dost, nakonec nás bylo dokonce jednatřicet. Tuto výpravu připravili Kája s Eliškou a Lukášem. Protože se v poslední době věnují hodně „kešování“, požádala jsem je, aby nám to vysvětlili.

Geocaching [geokešing] je hra na pomezí sportu a turistiky, která spočívá v použití navigačního systému GPS při hledání skrytého objektu zvaného cache, o němž jsou známy jen jeho geografické souřadnice. Při hledání se používají běžné turistické přijímače GPS. Člověk, zabývající se geocachingem, bývá označován slovem geocacher.

Takže jsme se vydali za pokladem a svou první „kešku“ jsme našli a nadšeně se tam všichni podepsali. Využili jsme také přítomnosti našeho archeologa Balůa a přemluvili ho k výkladu o zaniklé vesnici na jejímž místě jsme zrovna svačili.

Zahráli jsme si spoustu her a soutěží, trošku se prošli a užívali si jarního lesa, protože se vyčasilo a občas i svítilo sluníčko. Zbytek času jsme strávili na lesním hřišti.