Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Výprava proti proudu-Medvědi - výprava do přírody – sobota 24.3.2007

Vyrazili jsme na druhou jarní výpravu z Nymburka proti proudu Labe do Poděbrad. Tuto výpravu připravily Monny s Borůvkou. Počasí nás ráno zase zklamalo, protože jsme se probudili do uplakané soboty s drobným deštěm. Přesto se nás sešlo šestnáct odvážlivců. A ukázalo se, že prohloupili ti, co se deštíkem nechali odradit, protože už v Nymburku jsme vystoupili z vlaku na sluncem zalitém nádraží a i když u řeky foukal občas vítr (a to teda pořádný vítr), tak bylo příjemně jarně. A vůbec žádné bahno – podél vody vede totiž cesta upravená pro bruslaře.

V Nymburku nás zaujaly zachovalé městské hradby a potkali jsme tam i koně a vodníka. Prošli jsme se po zdymadlech, prohlédli si plavební komoru a porovnávali ji s tou čelákovickou. Cestou jsme si zahráli pár her a v Poděbradech jsme zašli do Polabského muzea.

Nejvíc se nám líbila výstava vývoje počítačů, na které jsme mohli i sahat a pustit si je. No a ta lidská kostra z pravěkého hrobu v přízemí nás také zaujala, i když více času jsme strávili v přírodovědném oddělení u vycpaných zvířat, kde nás zaujalo například to, že krtek má docela dlouhý ocásek a sumec je až nečekaně veliký. Na to si mnozí z nás jistě vzpomenou při letním koupání v rybníce.