Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Kudy chodil Karel IV.-Medvědi - výprava do přírody – sobota 21.4.2007

Tentokrát jsme vyrazili na 32. ročník dálkového pochodu pořádaného Chmelnickým dětským klubem z Dobřichovic na Karlštejn. Tuto výpravu vedla Myška. Sluníčko svítilo až nečekaně moc, takže postupně se všichni svlékali ze svých bund, svetrů a mikin do triček a litovali, že si nevzali raději kraťasy. V Dobřichovicích jsme se zapsali na desetikilometrovou trasu a dostali jsme list s mapkou a okýnky na razítka.

Spokojeně jsme vyrazili po zelené značce na Karlík, ale nějak jsme pak minuli odbočku na Mořinku - takže jsme si zašli do Vonoklas. Tak jsme tedy našli zdejší kontrolu a dostali razítko s čuníkem. Občerstvili jsme se zmrzlinou a po červené značce dorazili do Mořinky. Tam jsme dostali razítko s kachnou. Už nás čekala jen cesta na Karlštejn, naštěstí z kopce.

Karlštejnem jsme jen spěšně prošli a hrad spatřili jen z dálky tyčit se nad městem, protože čas ubíhal příliš rychle a my šli dnes cestou příliš pomalu. Škoda – smutně jsme sledovali obchůdky kolem sebe, kde jsme se nestíhali zastavit.

Konečně jsme dorazili do cíle za mostem, naštěstí byl blízko nádraží. Dostali jsme diplom, tatranku a limonádu. A pak jsme už zas pospíchali na vlak. Ten jsme stihli a dokonce v něm i našli volná místa k sezení, takže někteří z nás cestu do Prahy prospali. No ušli jsme také místo deseti těch kilometrů šestnáct.