Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Letní tábor v Čestíně-21.7.-11.8.2007

Náš sedmnáctý oddílový tábor proběhl ve dnech 21.7.-11.8.2007 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín.

Celotáborová hra se jmenovala „Mořeplavci“. Námořníci prozkoumávali neznámé území a skládali jeho mapu. Cílem jednotlivých posádek (družin) bylo získat pro svého panovníka co největší a nejvýnosnější území.

Dny byly kromě etap celotáborové hry naplněny hrami a soutěžemi. Hráli jsme ringo, Hu-tu-tu, lesní bojovky i vybíjenou. Poznávali jsme přírodu, koupali se, procvičovali tábornickou praxi (vaření na ohništi, uzlování, signalizaci morseovkou, čtení z mapy, ...). Také jsme měli olympiádu, karneval, noční hry, táborové ohně, .... Při výletech do okolních měst jsme navštívili hrad Český Šternberk, zámek v Ratajích nad Sázavou, automobilku v Kolíně, Uhlířské Janovice a řadu dalších míst. Počasí bylo letos opět plné extrémů – zažili jsme období velikých veder a také obrovskou průtrž s krupobitím. Každý prošel i službou v kuchyni a nočními hlídkami.

Tábor byl vyvrcholením celoroční oddílové činnosti.