Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Nerudovský špacír-oddílová výprava do přírody – sobota 22.9.2007

Tak a je za námi první letošní výprava. Nerudovský špacír na motivy Povídek Malostranských, který pořádal oddíl Třináctka. Přišlo celkem 61 účastníků, nás bylo jedenáct. Start byl ve Zdicích. Cestou na hrad Točník jsme prošli několik kontrol s drobnými úkoly.

Například za 6 vteřin doběhnout ke zvonečku vzdálenému několik metrů a zazvonit nebo přenést pomocí nosítek vytvořených ze svých rukou jednoho zraněného na určitou vzdálenost. Na třetí kontrole jsme si nasbírali několik kamínků a trefovali se do stromu a na čtvrté jsme se snažili naházet co nejvíc mincí do klobouku. Poslední úkol spočíval v tom, že vidoucí navigovali slepé (se zavázanýma očima) určitou trasou. V menším lesíku jsme si zahráli také pár her. Jako třeba Škatulata batulata, Brontosaura a tak podobně.


Na závěr jsme si prohlédli hrad Točník. Bohužel jen z venku, ale i tak se nám líbil. Vyfotili jsme se a chvíli odpočívali při pozorování lidí v kostýmech. Byla tu všemožná pážata, rytíři, krásné panny a také dokonce pasáček ovcí s ovečkou. Dále jsme viděli medvěda, který měl brloh na planině pod mostem do hradu a kozla, uvázaného u hradby.

Naše další cesta vedla krásně z kopečka až ke hradu Žebrák, odkud jsme jeli autobusem do Hořovic a odtud vlakem do Prahy. Celkem jsme našlapali 17 kilometrů.