Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Za čerty a trpaslíky-výprava do přírody – sobota 10.11.2007

Vyrazili jsme na poslední podzimní výpravu do přírody. Počasí nás ráno zklamalo, protože jsme se probudili do uplakané soboty s drobným deštěm. Přesto se nás sešlo dvacet sedm odvážlivců. A ukázalo se, že prohloupili ti, co se deštíkem nechali odradit, protože i v takovémhle počasí jsme si výpravu pořádně užili. Jeli jsme vlakem do Liběchova a vydali se po modré turistické značce do lesů.

Museli jsme kousek po silnici a pak vylézt do prudkého kopce. Odměnou nám byla ve skalách schovaná jeskyně Klácelka, kde sochař Levý vytesal v pískovci různé sochy a reliéfy. Chvíli jsme tam odpočívali, svačili a hledali po okolí další jeho výtvory. Některé už vandalové dost poničili. Pak jsme vyrazili kolem hlubokých děr ve skalách k Čertovým hlavám. Jsou vysoké přes devět metrů a samozřejmě zase na příkrém kopci.

Začalo zase dost pršet a tak jsme si trasu přeci jen zkrátili a k Harfenici už nedošli. Pokračovali jsme chvilku po žluté značce a pak se vydali po modré zpět do Liběchova. Cestou jsme sbírali a poznávali listy spadané ze stromů a prohlédli si ještě kapličku Máří Magdalény vytesanou ve skalním sloupu.

Také jsme si zahráli pár her a pak už se vydali k nádraží do tepla a sucha. Celkem jsme ušli devět kilometrů.

fotografie z výpravy najdete jako obvykle ve Fotogalerii na těchto stránkách nebo na medvědích stránkách.