Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Velká jarní výprava-8.-11.5.2008

Na tyto čtyři dny jsme vyjeli na táborovou základnu Buben na Plzeňsku. Celkem nás bylo třicet tři. Bydleli jsme přímo pod zříceninou hradu Buben. Počasí bylo celou dobu nádherně letní.

Zahráli jsme si různé hry, učili se stavět stany, uzlovali na čas a plnili si různé další podmínky do oddílových hodností. Proběhl i turnaj v ringu. Ve velké mezidružinové hře „Boj o strašidla“ jsme sbírali očíslovaná strašidla a měnili je za barevné na nástěnku.

V pátek jsme se prošli do Bděněvsi utratit kapesné za sladkosti v obchodě a v sobotu jsme vyrazili na přehradu Hracholusky. Cestou jsme obdivovali asi 550 let starý dub na jehož větvi dokonce roste malá borovice. Zbytek kapesného jsme utratili v krámku u přehrady za sluneční brýle a různé ozdoby. Někteří z nás se během svačiny na břehu přehrady zuli a nadšeně se brodili vodou.

V soboru večer jsme poseděli u táborového ohně a pak jsme vystoupali na pochodněmi slavnostně osvětlenou zříceninu, kde složila Dana Měchurová oddílový slib. V neděli po obědě jsme vyhodnotili mezidružinovou hru a vydali se k domovu.