Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Letní tábor Čestín 2008-19.7. - 9.8.2008

Náš osmnáctý oddílový tábor proběhl ve dnech 19.7.-9.8.2008 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín.

Těsně před prázdninami - 25. června se přehnala přes naši republiku vichřice. Prohnala se těsně kolem našeho Slunečného údolí a zanechala v okolním lese polomy. Letos jsme proto měli vlastně „tábor na louce“, protože v lese hrozil ještě stále pád poškozených stromů.

Celotáborová hra se jmenovala „Cesta za princeznou a drakem“. Děti představovaly členy princovy družiny a pomáhaly mu zachránit princeznu ze spárů zlého černokněžníka a draka. Cílem jednotlivých družin bylo získat co nejvíc dračích šupin, ze kterých pro prince vyrobily brnění chránící před dračím plamenem.

Dny byly kromě etap celotáborové hry naplněny hrami a soutěžemi. Hráli jsme ringo, Hu-tu-tu, bojovky i vybíjenou. Vyrobili jsme si meče a učili se šermovat. Poznávali jsme přírodu, koupali se v potoce, procvičovali tábornickou praxi (vaření na ohništi, uzlování, šifrování, čtení z mapy, ...). Také jsme měli olympiádu, karneval, noční hry, táborové ohně, .... Při výletech do okolních měst jsme navštívili hrad Český Šternberk, zříceninu hradu Talmberk u Ratají nad Sázavou, zámek v Ledči nad Sázavou, vysílač s rozhlednou v Petrovicích a řadu dalších míst. Každý prošel i službou v kuchyni a nočními hlídkami. Počasí bylo letos většinou slunečné.

Tábor byl vyvrcholením celoroční oddílové činnosti.