Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Vánoční nadílka 2008-sobota 13.12.2008

Jako každý rok jsme oddílové Vánoce strávili v Čelákovicích. Mnozí z nás přinesli dobrůtky i pro zvířátka a ozdobili s nimi stromek na zahradě. Snad si z nich vybere i veverka, kterou jsme pozorovali při příchodu. Také jsme si na zahradě zahráli pár her. Museli jsme dávat pozor, abychom se přitom moc nezabahnili. V noci napadl sníh, který přes den většinou roztál, takže bylo opravdu mokro.

V klubovně jsme si nejprve sedli k svátečně upraveným stolům a v anketě jsme si zvolili oddílové sympaťáky = Bára Kučerová a Honza Cihlář. Nejoblíbenější vedoucí se stala Myška. Potom  jednotlivé družiny představily své dárky pro oddíl a také jsme vyhodnotili soutěž vánočních přáníček  a rozdali si dárky, které se sešly pod stromečkem.

Jindřich shrnul činnost oddílu v uplynulém roce. Pak Vojta Brablc a Dan Vodenka složili oddílový slib. Dan Bejbl jako první z oddílu shromáždil všech patnáct zelených medvídků za včasné příchody na akce a vyhrál tak první cenu této soutěže - empétrojku. Zazpívali jsme si také vánoční písničky, poslechli si básničky a snědli cukroví.

Nakonec jsme se vydali městem k Labi, kde jsme pouštěli lodičky splněných přání a protože nám je tentokrát vítr nezhasínal, svítila světýlka dlouho a většina přání se nám tedy vyplní. Svíčky a prskavky nám navodily tu správnou vánoční atmosféru - jen ten sníh zase chyběl. Celkem se nás na této výpravě sešlo čtyřicet tři.