Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Za praotcem Vaňkem-Oddílová výprava na vrch Říp – sobota 10.1.2009

Již po desáté jsme vyrazili na první oddílovou výpravu v novém roce na vrch Říp. Letos jsme si zase vyjeli autobusem. Celkem se nás na vrcholu Řípu u rotundy sešlo padesát tři a to od předškoláků až po dospěláky i poněkud zralejšího věku.

Cestou na vrchol jsme hledali stopy praotce Vaňka a luštili z nich tajenku. Nahoře jsme se občerstvili výbornými bramboráčky a vyrazili ještě společně obejmout rotundu, s hlubokým uspokojením jsme pak před ni zabodli osobní vrcholové vlaječky a vychutnali si pocit vítězství nad vlastní pohodlností. Pět členů vrcholového družstva dokonce dorazilo o den dřív a po nočním výstupu přímo u rotundy bivakovalo.

Počasí bylo celkem příjemné, napadl sice sníh, ale nebyl nijak hluboký a ani pod ním nebyl led. Stromy krásně svítily svými bíle obalenými větvemi.

Pak jsme si ještě prohlédli Škoda Auto Muzeum v Mladé Boleslavi, kde se nám prohlídka velmi líbila. Do některých aut jsme si mohli i sednout. Cestou domů jsme přemýšleli, jaké sněhové podmínky budou na Řípu příští rok.

Fotografie najdete jako obvykle ve fotogalerii.