Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Za pražskou historií-sobota 17.1.2009

Vydali jsme se do Muzea hl. města Prahy. Pořádně jsme si ho celé prohlédli. Jsou tam vystavené různé předměty, které se našly na území Prahy. Jsou z období od pravěku až po sjednocení historických pražských měst v roce 1784. Zaujaly nás středověké klíče i oblečení a také originál Mánesovy kalendářní desky ze Staroměstského orloje.

Velmi zajímavé byly i fotografie na výstavě „Praha letem po sto letech“ - vždy dvě fotografie stejného místa, ale jedna z konce 19. století a druhá z konce 20. století.

Nejvíce času jsme ovšem věnovali Langweilovu modelu Prahy z první poloviny 19. století. Je z papíru na ploše asi 20 čtverečních metrů. Zobrazuje více než 2000 budov historického jádra Prahy, mnoho z těch budov dnes už neexistuje. Je to světová rarita.

Pak jsme se ještě rychlovýtahy nechali vyvést na naši nejvyšší rozhlednu - Žižkovskou věž - do vyhlídkových kabin ve výšce 93 metrů, abychom si z výšky prohlédli Prahu současnou. Sochař David Černý umístil na věž deset lezoucích mimin. Černá mimozemská miminka, která po plášti lezou nahoru a dolů, stavbě, která připomíná raketu z vědeckofantastických komiksů, dodávají hravost a vtip.

Zbytek času jsme si užili nové dětské hřiště postavené v Riegrových sadech. Celkem nás bylo dvacet.

Fotografie jsou jako vždy ve fotogalerii.