Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Výprava do údolí-sobota 14.2.2009 - oddílová výprava Medvědů

Vyrazili jsme na zimní výpravu do Prokopského údolí v Praze. Počasí bylo docela mrazivé, ale když vysvitlo sluníčko, tak bylo celkem příjemně.

Z tramvaje jsme se nejprve podívali na Prokopské údolí shora - nejvíc nás upoutaly oblouky Pražského Semmeringu - tedy železničních kolejí vedoucích trať vysoko na dvojici viaduktů vybudovaných v roce 1872. Pražský Semmering je dlouhý celkem 8 km a překonává výškový rozdíl 93 m, trať vede na Smíchovské nádraží.

Napřed jsme trošku bloudili, protože jsme ztratili žlutou značku. Šli jsme tedy po modré značce. Moc se nám líbilo jezírko v bývalém lomu, kde jsme krmili dvě labutě a spoustu divokých kachen. Zajímavá byla i tunelová jeskyně - ještě že měl Martin s sebou baterku.

Na dvou dětských hřištích jsme si zahráli spoustu her, nejvíc se líbily dvě Myščiny novinky - Virus a Pneumatiky.  Kvůli Danovým zapomenutým rukavicím jsme se prošli touto cestou ještě jednou a tak jsme se zastavili i u malé zoo a prohlédli si kozy a ovce. Bylo nás šestnáct a ušli jsme asi sedm kilometrů.