Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Velká podzimní výprava - 28.-31.10.2009- Čtyři dny jsme strávili na Šumavě ve Filipově Huti u Modravy.

Zahráli jsme si různé hry uvnitř i venku, Medvíďata zvládla dokonce i večerní vycházku spojenou s noční stezkou odvahy. Sluníčko sice pořádně vylezlo až v pátek, ale nepršelo a tak jsme si krásnou přírodu Národního parku Šumava pořádně užili.

Moc se nám líbila návštěva Dřevařského centra v Modravě. Prohlédli jsme si tam různé nástroje pro práci se dřevem, na vystavených špalících jsme poznávali rozdíly ve dřevě z různých stromů, poslechli si zajímavé povídání o zdejší přírodě na počítači. Mohli jsme se na dřevo podívat i mikroskopem. A někteří z nás také využili nabídku výtvarné dílny, kde si podle vzoru mohli vybarvit dřevěného ptáčka. Nabídka byla velice široká - a tak jsme si odnesli třeba kukačku, straku, ledňáčka, datla nebo čápa.

Nechyběla ani velká mezidružinová soutěž – tentokrát se jmenovala „Srdíčkoví medvídci“. Zvítězila družina Koloušci. Medvíďata soutěžila jako jednotlivci a mezi těmito sedmi prvňáky a druháky nejvíce bodů získal Ríša Dostál. Oddílový slib složili Matěj Braniš a Andy Štutzbartová. Bylo nás celkem 39 a nachodili jsme až 15 km.

Fotografie Vám přinášíme jako obvykle ve fotogalerii