Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Za historií hraček-sobota 23.1.2010

Vydali jsme se na Hradčany a nejprve si pořádně prohlédli Chrám sv. Víta a pak i Muzeum hraček u Daliborky. Tam se nám nejvíce líbily různé starobylé pokojíčky pro panenky a samozřejmě rozsáhlá sbírka panenek Barbie. Jsou tu ovšem i scény z Hvězdných válek nebo třeba kovové vláčky a spousta plyšových medvídků.

I přes veliký mráz jsme si počkali na polední výměnu hradní stráže. Na Hradě jsme se setkali se skupinami zvláštně oblečených venkovních orchestrů - třeba jako gorily, vikingové nebo mimina. Poslechli jsme si i část jejich koncertu.

Potom jsme přejeli metrem na Florenc do Muzea hl. města Prahy. Podívali jsme se na jedinečný Langweilův model Prahy z první poloviny 19. století. Je z papíru na ploše asi 20 čtverečních metrů. Zobrazuje více než 2000 budov historického jádra Prahy, mnoho z těch budov dnes už neexistuje. Je to světová rarita. Nejvíce času jsme ovšem strávili na velké výstavě stavebnice Merkur, kde jsme nejen obdivovali různé postavené modely, ale také si v herně sami zkoušeli něco postavit.

Fotografie