Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Pod mořskou hladinu i ke hvězdám

Vydali jsme se do Planetária v pražské Stromovce a shlédli tam pořad „Skřítek na cestách“. Je to pohádkové povídání, kde jsme se dozvěděli, že planetárium je vlastně název přístroje promítajícího hvězdy a jiné obrázky na klenbu sálu. A také jsme poznali různá souhvězdí. Dost dlouho jsme si pak prohlíželi interaktivní výstavu v hale planetária a zkoušeli nejrůznější tlačítka a displeje a obdivovali modely vesmírných raket.

Po svačině jsme popošli trošku dál do parku a zahráli se pár sněhových her - třeba jsme stavěli co nejvyšší sněhové sloupy nebo se honili po vyšlapaných pěšinkách při sněhové babě.

No a když už nám v tom sněhu byla docela zima, tak jsme vyrazili do pavilonu Mořský svět na sousedním Výstavišti. Zase jsme si odložili batůžky i bundy a ponořili se do podmořského světa. Viděli jsme tu žraloky, rejnoky, murény i mrňavé krokodýlky. Moc se nám líbily barevné rybky z korálových útesů i ametystová jeskyně, kde jsme se mohli posadit, poslouchat hudbu a sledovat na plátně plovoucí velryby.

Počasí bylo studené, občas vysvitlo i sluníčko a docela jsme si užily i ty spousty napadaného sněhu. Celkem nás bylo dvacet čtyři.