Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Letní tábor Čestín 2011

Náš jednadvacátý oddílový tábor proběhl ve dnech 23.7.-13.8.2011 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín.

Celotáborová hra se jmenovala „Tajuplný ostrov“ a vycházela z knihy francouzského spisovatele J. Verna. Děti představovaly trosečníky, kteří se ocitli na neznámém ostrově a při jeho prozkoumávání zažívali nejrůznější dobrodružství. Cílem jednotlivých družin bylo navštívit co nejvíce významných míst na ostrově.

Dny byly kromě etap celotáborové hry naplněny hrami a soutěžemi. Hráli jsme ringo, Hu-tu-tu, bojovky i vybíjenou. Poznávali jsme přírodu, koupali se v potoce, procvičovali tábornickou praxi (vaření na ohništi, uzlování, šifrování, čtení z mapy, ...). Také jsme měli olympiádu, karneval, noční hry, táborové ohně, .... Při výletech do okolních měst jsme navštívili například Sázavský klášter, zámek ve Zruči nad Sázavou, zámek Šternberk a řadu dalších míst. Každý prošel i službou v kuchyni a nočními hlídkami. Počasí bylo letos hodně proměnlivé a docela deštivé.
Tábor byl vyvrcholením celoroční oddílové činnosti.