Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

S Medvědy za zvířátky

Tentokrát jsme se vydali na autobusový zájezd do Liberce. Nejprve jsme vyjeli kabinovou lanovkou na Ještěd, odkud je nádherný výhled na město Liberec i okolní pohoří - Krkonoše, Jizerské hory, Lužické hory, Český ráj a České středohoří. Připadali jsme si jako kdybychom se dívali z letadla.

Počasí bylo krásně slunečné a my se vyfotili s marťanským miminem a prozkoumali vnitřek zvláštní stavby hotelu a televizního vysílače na vrcholu Ještědu. Je to pozoruhodná stavba ve tvaru rotačního hyperboloidu, která je jedním ze symbolů libereckého kraje. Díky tomuto tvaru hotel dokonale navazuje na svahy hory a opticky tak horu dokončuje. Na výšku měří budova 94 metrů, anténa vysílače má výšku 17 metrů.

Pak jsme přejeli do liberecké Zoo a zbytek času jsme strávili prohlídkou zdejších pavilonů i výběhů se zvířaty. Je to nejstarší ZOO v České republice s největší kolekcí dravých ptáků v Evropě. Také jsme tu obdivovali bílé tygry, takiny čínské, šimpanze, orangutana, žirafy, zebry, velbloudy, slony, lachtany a mnoho dalších zvířat.

Zbytek času jsme strávili v dětském koutku mezi malými kozičkami, na prolézačkách a někteří si kolem nás i zajezdili v malém autíčku. Tohoto výletu se nás zúčastnilo celkem čtyřicet čtyři.