Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Za praotcem Vaňkem-Oddílová výprava na vrch Říp – sobota 8.1.2011

Již po dvanácté jsme vyrazili na první oddílovou výpravu v novém roce na vrch Říp. Letos jsme si znovu vyjeli autobusem. Celkem se nás na vrcholu Řípu u rotundy sešlo šedesát sedm a to od předškoláků až po dospěláky i poněkud zralejšího věku.

Cestou na vrchol jsme hledali stopy praotce Vaňka a luštili z nich tajenku. Nahoře jsme se občerstvili výbornými bramboráčky a vyrazili ještě společně obejmout rotundu, s hlubokým uspokojením jsme pak před ni zabodli osobní vrcholové vlaječky a vychutnali si pocit vítězství nad vlastní pohodlností. Šest členů vrcholového družstva dokonce dorazilo o den dřív a po nočním výstupu přímo u rotundy bivakovalo.

Počasí bylo dost proměnlivé, při výstupu na nás dokonce pršelo a místy jsme museli překonat kluzký led schovaný pod rozmáčeným sněhem. Rotunda na vrcholu vypadala jako schovaná v mracích, protože občas byla vidět jasně a občas byla zcela zahalená mlhou. Dolů někteří mladší účastníci bleskurychle sjeli na igelitkách.

Pak jsme si ještě prohlédli zámek v Budyni nad Ohří, kde se nám prohlídka velmi líbila. Viděli jsme tam například středověkou alchymistickou dílnu, vycpaného krokodýla a vánoční výstavu. Cestou domů jsme přemýšleli, jaké sněhové podmínky budou na Řípu příští rok.