Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Létat si jako ptáci - sobota 10.3.2012

Vyrazili jsme do Prahy na první jarní výpravu. Počasí bylo celkem hezké, dokonce chvíli i svítilo slunce. Nejprve jsme se blíže seznámili s letištěm v Praze Ruzyni. Dvouhodinová prohlídka začínala na Terminálu 3 a zahrnovala návštěvu Záchranné požární stanice a seznámení s provozem na odbavovacích plochách. Nejprve jsme ovšem museli projít osobní prohlídkou a prohlídkou zavazadel jako každý běžný cestující a opravdu nás překvapilo, co všechno nepovolené jsme měli po kapsách (nože, nůžky, šroubováky a dokonce i nábojnice).

Pak jsme nastoupili do speciálního autobusu a paní průvodkyně nám pověděla spoustu zajímavostí o organizaci letového provozu, sledovali jsme zblízka start i dosedání letadel nejrůznějších leteckých společností, pozorovali jsme tankování a úklid i údržbu letadel, vykládání zavazadel i nástup cestujících.

Zbytek času jsme strávili v přírodním parku Obora Hvězda jehož dominantou je letohrádek v podobě hvězdy. Stojí na místě, kde se odehrála roku 1620 bitva na Bílé hoře. Byl vystavěn na půdorysu šesticípé hvězdy a jeho bílé zdi září do daleka. Moc se nám líbila obě dětská hřiště s velice zajímavými herními prvky.