Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

LT Čestín 2012

Náš dvaadvacátý oddílový tábor proběhl ve dnech 21.7.-11.8.2012 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín.
Celotáborová hra se jmenovala „Pán prstenů“ a vycházela z knih anglického spisovatele J.R.Tolkiena a jejich filmového zpracování. Děti představovaly zástupce různých ras Středozemě a zažívali nejrůznější dobrodružství, která jim umožnila zachránit Středozem před Temným pánem Sauronem. Soupeřily čtyři rasy obyvatel Středozemě. Jednotlivá  společenstva  (lidé, trpaslíci, elfové a hobiti)  musela projít na mapě cestou s 260ti políčky.

Dny byly kromě etap celotáborové hry naplněny hrami a soutěžemi. Hráli jsme ringo, hu-tu-tu, bojovky i přetah lanem. Poznávali jsme přírodu, koupali se v potoce, procvičovali tábornickou praxi (vaření na lihových vařičích, uzlování, šifrování, čtení z mapy, střelba ze vzduchovky a luku, ohňování ...). Také jsme měli olympiádu, finskou stezku, karneval, noční hry, táborové ohně .... Při výletech do okolních měst jsme navštívili zámky ve Vlašimi a ve Zruči nad Sázavou a řadu dalších míst. Každý prošel i službou v kuchyni a nočními hlídkami. Počasí bylo letos docela teplé jen s pár deštivými dny.
Tábor byl vyvrcholením celoroční oddílové činnosti.