Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Výlet do zákulisí – sobota 21.1.2012

Tentokrát jsme se vydali do zákulisí České televize v pražském studiu na Kavčích horách. Nejprve jsme v kinosále shlédli dokumentární film o historii televize a jednotlivých pracovištích v budově. Pak nás paní průvodkyně vzala na prohlídku vnitřních prostor. Prohlédli jsme si model všech budov komplexu, obdivovali veliký model hlubinné mořské ryby a navštívili několik studií - určitě nejzajímavější byla účast na opravdovém natáčení dětského pořadu Planeta Yo, kde jsme viděli herce při práci a mluvili jsme i s panem režisérem. V jiném studiu jsme sledovali práci řemeslníků při stavbě nových kulis. V herně jsme si mohli vyzkoušet i různé pohádkové paruky a brnění.

Pak jsme se vydali na Žižkov, abychom si prohlédli Prahu z naší nejvyšší rozhledny - Žižkovské věže. Sochař David Černý umístil na věž deset lezoucích mimin. Černá mimozemská miminka, která po konstrukci lezou nahoru a dolů, stavbě připomínající raketu z vědeckofantastických komiksů dodávají hravost a vtip. Mimina jsou vidět z obrovské vzdálenosti, z Pražského hradu připomínají černé broučky. Ze tří vyhlídkových kabin ve výšce devadesát tři metrů se otevírá překvapivý pohled na město z ptačí perspektivy.

Sledovali jsme z věže příchod sněhové bouře, kvůli které jsme nemohli uskutečnit plánovanou návštěvu dětského hřiště v Riegrových sadech a museli tak náš výlet zkrátit. Celkem nás bylo čtyřicet.