Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Za svatým Václavem

sobota 3.11.2012

Vydali jsme se do lesů kolem Čelákovic. Přešli jsme zdymadla na Labi a prohlédli si přitom nově postavený přechod pro ryby. Jeho stavbu hradila Evropská unie a umožňuje rybám dostat se dál proti proudu řeky. Počasí nejdříve vypadalo nevlídně a trochu mrholilo, ale nakonec se mraky protrhaly a my jsme si přeci jen užili krásný den, občas i s dost modrou oblohou a příjemně teplým sluníčkem.
   
V údolíčku u železniční trati nedaleko sv. Václava jsme se rozdělili na skupinky a vybrali si vhodná místečka pro své lihové vařiče. Čaj a polévku z pytlíku zvládli i ti nejmenší, povedly se i palačinky těch starších. Většina dětí si těsto na ně přinesla už z domova, našli se ale i tací, kteří si těsto teprve na místě připravovali.
   
Moc se nám líbila velká skupina jezdců na koních, která projela kolem nás a přímo i naším údolíčkem. Aspoň už víme, kdo tam vyšlapal do svahu pískovou cestu. Byla to takzvaná svatohubertská jízda na počest patrona myslivců. Pak jsme hráli hry - hlavně tradiční Boj o vlajku, svačili, povídali si a sledovali okolní přírodu. Les teď působí trochu smutně, protože listnaté stromy a keře opadávají. Celkem nás bylo šestatřicet a ušli jsme asi 8 km.