Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Do království rostlin sobota 1.5.2013

Vyrazili jsme do Prahy oslavit letos dost opožděný příchod jara. Počasí bylo celkem hezké, dokonce chvíli i svítilo slunce. Nejprve jsme si prohlédli Trojský zámeček přímo naproti zoologické zahrady. Je to jeden z nejkrásnějších barokních zámků v Čechách. Nejzajímavější byly krásné malby na stropech sálů. Také jsme si samozřejmě vyzkoušeli cestu velkým bludištěm v zámecké zahradě.

Pak jsme navštívili nedaleký tropický skleník Fata Morgana, je to moderní stavba s neobvyklým esovitým půdorysem o rozloze asi 1750 metrů čtverečních a je rozdělená do tří samostatných částí s rozdílnou teplotou a vlhkostí vzduchu. Z cizokrajných rostlin nás asi nejvíc zaujaly masožravé rostliny a orchideje. Také jsme nahlédli do života ryb pod hladinou jezírka. Ovšem naprosto úžasné bylo, že jsme mohli sledovat opravdu z bezprostřední blízkosti množství velikých tropických motýlů poletujících volně skleníkem. Viděli jsme i motýly zrovna se klubající ze svých kukel, několik motýlů si nám i sedlo na ruku nebo oblečení.
     
Pak jsme se ještě prošli přes exotické hory, lesy i pouště ve venkovních prostorách Botanické zahrady, na Pivoňkové louce zrovna kvetly magnólie, v Japonské zahradě vystavovali bonsaje a v jezírku u mokřadů plavala spousta velikých pulců. Zbytek času jsme strávili drobnými hrami na přírodním lesním hřišti.