Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Výpravy 2014

Království železnic

sobota 18.1.2014 Tentokrát jsme se nejprve vydali do Království železnic u stanice metra Anděl, kde je největší modelové kolejiště u nás.

více »

Pololetky - Velká zimní výprava do Čestína

31.1.-2.2.2014 Tři zajímavé dny jsme strávili na zámečku v Čestíně. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i venku a užili si i čerstvě napadlého sněhu.

více »

Za praotcem Vaňkem

Oddílová výprava na vrch Říp – sobota 4.1.2014 Letos už po patnácté jsme vyrazili na první oddílovou výpravu v novém roce na vrch Říp a to zase autobusem, někteří přijeli vlastními auty. Celkem se nás na vrcholu Řípu u rotundy sešlo šedesát dva a to od předškoláků až po dospěláky i poněkud zralejšího věku.

více »

Boj o vlajku

sobota 15.3.2014 Původně jsme tuto sobotu chtěli vyjet vlakem do Klánovického lesa, ale kvůli silnému dešti jsme raději jeli metrem do Krčského lesa v Praze, protože tam jsme se mohli s vařením uchýlit pod střechu do velkého altánu.

více »

Tábor Čestín

Náš čtyřiadvacátý oddílový tábor proběhl ve dnech 19.7.-9.8.2014 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín.

více »

Tábor Ostrý

Náš tábor se konal ve dnech 28.6.-12.7.2014 již po čtrnácté v krásné krajině uprostřed lesů na břehu rybníka Ostrý poblíž Blatné v Jižních Čechách. Zúčastnili se ho nejen členové našeho oddílu, ale i další děti z Prahy a Čelákovic.

více »

Ringo

24.5.2014 Sešli jsme se na zahradě MDDM v Čelákovicích už na čtrnáctý ročník turnaje. Soutěžilo šestnáct tříčlen-ných družstev podle pravidel rekre-ačního ringa a to ve třech věkových kategoriích: MINI (do 11 let), Junioři (12-15 let), Senioři (nad 15 let).

více »

Sraz turistických oddílů

6.-8.6.2014 Stejně jako v minulých letech jsme strávili první červnový víkend na naší táborové základně u Čestína na Kutnohorsku. Společně s dětmi z oddílů Sýčfíni a Třináctka jsme si ověřili v různých soutěžích své zálesácké dovednosti.

více »

Velikonoční výprava

17.-24.4.2014 Čtyři dny jsme prožili v Mrtníku u Komárova v krásné přírodě na okraji vojenského prostoru Brdy. Bydleli jsme v budově bývalé školy hned u lesa nedaleko dvou rybníků.

více »

Velká jarní výprava

8.-11.5.2014 Ve čtvrtek dopoledne jsme vyrazili na čtyřdenní výpravu do Čimelic v jižních Čechách, spali jsme ve srubech.

více »

Do tajemného podzemí

sobota 11.10.2014 Tentokrát jsme se vydali do Českého Krasu na prohlídku Koněpruských jeskyní, které se nalézají uvnitř návrší Zlatý kůň asi 5 kilometrů od Berouna. Do Berouna jsme jeli vlakem a až k jeskyním jsme se pak svezli autobusem.

více »

Za Svatým Václavem

sobota 27.10.2014 Vydali jsme se do lesů kolem Čelákovic. Labe jsme tentokrát přešli po úplně nové visuté lanové lávce pro pěší a cyklisty, kterou postavili na dohled od dřívější lávky na zdymadlech. Pak jsme se vydali loukami i lesem na naše oblíbené místo - do údolíčka u železniční trati nedaleko reliefu sv. Václava. Tam jsme se rozdělili na skupinky a vybrali si vhodná místečka pro své lihové vařiče.

více »

Velká podzimní výprava

25.-28.10.2014 Čtyři zajímavé dny jsme strávili v Podkrkonoší na táborové základně Brumlov v obci Bukovina u Čisté, 8 km od Jilemnice. Sluníčko nám přálo, většinou pěkně hřálo i když se nám občas i schovávalo za mraky. Bylo nás celkem třiačtyřicet.

více »

Za krásou drahokamů

sobota 8.11.2014 Nejprve jsme se vydali na bližší průzkum jedné z pražských věží, kolem které často chodíme – a to šedesát pět metrů vysoké Prašné brány.

více »

Za čestínskými strašidly

15.-17.11.2014 Tři dny jsme strávili na zámečku v Čestíně. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i na louce a v lese, třeba oblíbený Boj o vlajku, kde tentokrát zazářila svou odvahou Kačka Tůmová.

více »

Vánoční Praha

sobota 29.11.2014 Tentokrát jsme si nejprve prohlédli Muzeum Karla Zemana u Karlova mostu. Jeho stálá expozice představuje celoživotní dílo světově uznávaného filmového tvůrce Karla Zemana.

více »