Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Výpravy 2015

Za praotcem Vaňkem

Oddílová výprava na vrch Říp – sobota 3.1.2015 Letos už po šestnácté jsme vyrazili na první oddílovou výpravu v novém roce na vrch Říp a to zase autobusem, někteří přijeli vlastními auty. Celkem se nás na vrcholu Řípu u rotundy sešlo sedmdesát a to od předškoláků až po dospěláky i poněkud zralejšího věku.

více »

Za kamenem mudrců

sobota 14.2.2015

více »

Pololetky - Velká zimní výprava do Čestína

30.1.-1.2.2015 Tři zajímavé dny jsme strávili na zámečku v Čestíně. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i venku a užili si i množství čerstvě napadlého sněhu. Postavili jsme si třeba sněhová zvířata nebo večer hledali kolem zámečku kartičky ve sněhových lucernách.

více »

Čokoládové tajemství

sobota 17.1.2015 Nejprve jsme se vydali na prohlídku Muzeua čokolády Choco-story nedaleko Staroměstského náměstí, kde jsme se dozvěděli všechno o původu a historii čokolády.

více »

Velikonoční výprava

2.-5.4.2015 Čtyři dny jsme stejně jako vloni prožili v Mrtníku u Komárova v krásné přírodě na okraji vojenského prostoru Brdy. Bydleli jsme v budově bývalé školy hned u lesa nedaleko dvou rybníků.

více »

Boj o vlajku

sobota 21.3.2015 Vydali jsme se vlakem do Klánovic, podchodem jsme podešli koleje a podél trati po červené značce jsme se za chvilku ocitli v lese na našem oblíbeném místečku.

více »

Bloudění podzemím

sobota 18.4.2015 Tentokrát jsme se vydali do rodinného parku Mirákulum. Jedinečný zábavně-naučný park Mirakulum o rozloze sedmi hektarů se nachází v Milovicích na Nymbursku. Je určen rodinám s dětmi všech věkových kategorií a nabízí nejen různé druhy zábavy, ale také místa pro odpočinek. Do Milovic jsme jeli vlakem a až k parku jsme se pak svezli autobusem.

více »

Sraz turistických oddílů

29.-31.5.2015 Stejně jako v minulých letech jsme strávili poslední květnový víkend na naší táborové základně u Čestína na Kutnohorsku. Společně s dětmi z oddílů Sýčfíni a Třináctka jsme si ověřili v různých soutěžích své zálesácké dovednosti. Letos se nás zúčastnilo celkem padesát jedna, z toho Medvědů a Medvíďat bylo dvacet. Počasí nám vyšlo přímo nádherně – zapršelo jen v pátek v noci a pak v sobotu v poledne už jenom trošku krátce sprchlo, jinak bylo příjemně teplo a slunečno.

více »

Třídenní výprava

8.-10.5.2015 Tři dny jsme strávili na zámečku v Čestíně. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i na louce a v lese. Počasí bylo docela slunečné, pršelo jen v noci a ani nebyla moc zima. Celkem nás bylo dvacet osm.

více »

Velký turnaj v Ringu

16.5.2015 Sešli jsme se na zahradě MDDM v Čelákovicích už na patnáctý ročník turnaje. Soutěžilo dvacet tříčlen-ných družstev podle pravidel rekre-ačního ringa a to ve třech věkových kategoriích: MINI (do 11 let), Junioři (12-15 let), Senioři (nad 15 let).

více »

Letní tábor Čestín 2015

Náš pětadvacátý oddílový tábor proběhl ve dnech 19.7.-8.8.2015 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín.

více »

Letní tábor Ostrý 2015

Náš tábor se konal ve dnech 1.-15.7.2015 již po patnácté v krásné krajině uprostřed lesů na břehu rybníka Ostrý poblíž Blatné v Jižních Čechách. Zúčastnili se ho nejen členové našeho oddílu, ale i další děti z Prahy a Čelákovic.

více »

S Medvědy za poznáním

sobota 13.6.2015 Tentokrát jsme se vydali na autobusový zájezd do Jižních Čech. Počasí bylo krásně slunečné, začalo pršet až na zpáteční cestě. Tohoto výletu se nás zúčastnilo celkem třicet pět.

více »

Výprava za pokladem

sobota 19.9.2015 Tentokrát jsme se vydali do Kerska v nymburském okrese. Z Čelákovic jsme se tam svezli autobusem. Jedná se o lesní městečko v ojedinělé chatové oblasti 30 km na východ od Prahy.

více »

Za svatým Václavem

sobota 10.10.2015 Vydali jsme se do lesů kolem Čelákovic. Cestou jsme pozorovali podzimní barevné listí na stromech a keřích a závody dětí z vodáckého oddílu na motorových člunech.

více »

Podzimní šmoulení

14.-17.11.2015 Čtyři dny jsme strávili na zámečku v Čestíně. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i na louce a v lese.

více »

Velká podzimní výprava

28.-31.10.2015 Čtyři zajímavé dny jsme strávili na Vysočině na táborové základně ve Zvolenovicích asi 4,5 km od Telče (jedno z nejkrásnějších moravských měst, jeho historické centrum bylo zapsáno do seznamu památek UNESCO).

více »

Plnou parou do historie

sobota 21.11.2015 Tentokrát jsme využili nabídky DDM Praha 5 a vyjeli spolu s dalšími dobrodruhy na výlet do středověku zvláštním historickým vlakem s parní lokomotivou z Prahy do Kutné Hory - jednoho z nejpůvabnějších měst České republiky, které je pro svou unikátní architektonickou krásu zapsáno na světové listině UNESCO. Počasí bylo nečekaně slunečné, celkem nás bylo dvacet osm.

více »

Vánoční nadílka

sobota 12.12.2015 Jako každý rok jsme oddílové Vánoce strávili v Čelákovicích. Napřed jsme na zahradě ozdobili různými dobrůtkami stromek pro zvířátka. Ověsili jsme ho jedlými ozdobami z mrkve, jablíček a různých semínek i tvrdého pečiva. Pak jsme se tam trochu proběhli, vyzkoušeli si prolézačky a houpačky na dětském hřišti a zahráli pár společných her.

více »

Vánoční Praha

sobota 5.12.2015 Tentokrát jsme se vydali na Pražský hrad a pořádně ho prozkoumali. Počasí bylo poměrně teplé a všude jsme se tam prodírali davy převážně zahraničních turistů.

více »