Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Bloudění podzemím

sobota 18.4.2015

Tentokrát jsme se vydali do rodinného parku Mirákulum. Jedinečný zábavně-naučný park Mirakulum o rozloze sedmi hektarů se nachází v Milovicích na Nymbursku. Je určen rodinám s dětmi všech věkových kategorií a nabízí nejen různé druhy zábavy, ale také místa pro odpočinek. Do Milovic jsme jeli vlakem a až k parku jsme se pak svezli autobusem.
 
Nejprve jsme si prošli lesní naučnou stezku, kde jsme se dozvěděli různé zajímavosti o lesních zvířatech i rostlinách a některá lesní zvířata si tam i prohlédli živá – největší radost z naší návštěvy měla veverka, která nám předvedla spoustu akrobatických prvků.
  
Pak už jsme se rozdělili do skupinek a rozešli se vyzkoušet množství lákavých atrakcí všude okolo. Dominantou celého areálu je velký dřevěný hrad skrývající množství skluzavek, rozhleden, visutých mostů, žebříků a také podzemní labyrint, který jsme pořádně prozkoumali s baterkou. Také jsme se vydováděli na obřích houpačkách i v lanovém centru, v kontaktní zoo si mohli pohladit a nakrmit mini oslíky, mini kozy a ovečky. Svůj orientační smysl jsme si vyzkoušeli v habrovém bludišti, které tvoří více než kilometr cestiček. Shlédli jsme představení skupiny historického šermu. Ovšem jako naprosto nejoblíbenější se ukázaly velké trampolíny. Tam by někteří z nás rádi zůstali třeba i přes noc. Počasí bylo prima, celkem nás bylo dvaatřicet.