Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Čokoládové tajemství

sobota 17.1.2015

Nejprve jsme se vydali na prohlídku Muzeua čokolády Choco-story nedaleko Staroměstského náměstí, kde jsme se dozvěděli všechno o původu a historii čokolády. Viděli jsme tam i zajímavý film o pěstování kakaovníku a jak vlastně vypadají kakaové boby. Pak jsme sledovali výrobu čokoládových plněných bonbonů – a originální pralinku jsme i ochutnali. Nejvíc se nám ovšem líbilo, když jsme si v dílně vyráběli vlastní čokoládový obrázek, i když někteří z nás i tady spíše ochutnávali a odborně porovnávali rozdílnou chuť bílé a tmavé čokolády. Nakonec jsme si vybrali sladkou vzpomínku v prostorné Choco-story prodejně.
 
Odpoledne jsme ještě navštívíli nedaleký Dolls Land, kde na nás ve čtyřech sálech čekala nejenom jedna z největších soukromých sbírek panenek Barbie a Monster High v ČR i na Slovensku (přes 1200 panenek Barbie a tři tisíce doplňků, včetně největšího domu pro Barbie a Kena), ale také unikátní výstava 2200 modelů autíček a motorek a nově také výstava 3D puzzle modelů celosvětově známých i méně známých historických a moderních staveb.

Zbytek času jsme strávili na Staroměstském náměstí, kde jsme si prohlédli chrám sv. Mikuláše. Je to jeden z nejstarších chrámů na Starém městě, hlavní lustr je ve tvaru koruny cara (po nějakou dobu sloužil pravoslavné církvi) a váží 1400 kg. Chrám oplývá nejvyhlášenější akustikou v Praze a tak tam probíhají často koncerty. Celkem nás bylo pětatřicet.