Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Letní tábor Čestín 2015

Náš pětadvacátý oddílový tábor proběhl ve dnech 19.7.-8.8.2015 uprostřed lesů na soukromé louce u Čestínského potoka mezi městečky Kácov a Čestín.

Celotáborová hra se jmenovala „Záhada dračího vejce“ a zavedla nás do pohádkového světa. Družiny se snažily získat co nejvíce dobře vyzbrojených žoldnéřů a s nimi pak najít dračí vejce.

Dny byly kromě etap celotáborové hry naplněny hrami a soutěžemi. Hráli jsme ringo, kroket, vybíjenou i lesní bojovky. Poznávali jsme přírodu, koupali se v potoce, skákali na trampolíně, procvičovali tábornickou praxi (vaření na lihových vařičích, uzlování, šifrování, čtení z mapy, morseovku, znalost zvířat i rostlin, ošetření zraněného, ohňování ...). Také jsme měli olympiádu, bláznivou kolapsiádu, karneval, dřevařský víceboj, noční hry, táborové ohně ....

Při výletech do okolních měst jsme navštívili nejbližší městečka Čestín a Kácov i hrad Český Šternberk a zajímavou rozhlednu ve Zruči nad Sázavou.

Každý prošel i službou v kuchyni a nočními hlídkami. Počasí bylo letos velice horké, přesto jsme zažili i čtyři mrazivé noci, kdy teplota klesla na pouhé tři stupně Celsia. Tábor byl vyvrcholením celoroční oddílové činnosti.