Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Plnou parou do historie

sobota 21.11.2015

Tentokrát jsme využili nabídky DDM Praha 5 a vyjeli spolu s dalšími dobrodruhy na výlet do středověku zvláštním historickým vlakem s parní lokomotivou z Prahy do Kutné Hory - jednoho z nejpůvabnějších měst České republiky, které je pro svou unikátní architektonickou krásu zapsáno na světové listině UNESCO. Počasí bylo nečekaně slunečné, celkem nás bylo dvacet osm.

Nejprve jsme si prohlédli chrám sv. Barbory, který původně měl mít asi dvojnásobné rozměry než má v současnosti, ale vzhledem ke klesající prosperitě stříbrných kutnohorských dolů byl později projekt upraven. I tak je to unikátní stavba – pětilodní gotická katedrála.

Pak jsme přešli k Hrádku – Českému muzeu stříbra, kde jsme se dozvěděli různé zajímavosti o historii těžby stříbra v okolí města a také jsme prošli dobrodružnou trasu asi 250 m dlouhou částí původního středověkého dolu.
  
Nakonec jsme ještě navštívili honosný Vlašský dvůr, kde se bezpečně ukládalo vytěžené stříbro, razili se tu z něj i mince a také tady občas sídlil panovník.