Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Sraz turistických oddílů

29.-31.5.2015

Stejně jako v minulých letech jsme strávili poslední květnový víkend na naší táborové základně u Čestína na Kutnohorsku. Společně s dětmi z oddílů Sýčfíni a Třináctka jsme si ověřili v různých soutěžích své zálesácké dovednosti. Letos se nás zúčastnilo celkem padesát jedna, z toho Medvědů a Medvíďat bylo dvacet. Počasí nám vyšlo přímo nádherně – zapršelo jen v pátek v noci a pak v sobotu v poledne už jenom trošku krátce  sprchlo, jinak bylo příjemně teplo a slunečno.

Soutěžilo se ve tří až pětičlenných týmech. Utvořili jsme jedno soutěžní družstvo v mladších a tři ve starších. Uzlovali jsme, stříleli z luku, zapalovali oheň, určovali názvy okolo rostoucích rostlin, snažili se ve finské stezce, házeli kroužky na cíl, běhali pro měsíční kameny, vytrhávali papírového hada i vzpomínali při kimovce, odhadovali množství mincí ve skleničce, šifrovali i přenášeli míček na lžíci obtížnou trasou do cíle, hráli jsme vybíjenou s obrovským míčem a také postrkovali dřevěnou kouli brankami při kroketu.

V sobotu večer jsme poseděli u táborového ohně a zazpívali si s kytarou spoustu písniček. Porota také vyhodnotila soutěžní jídlo - náš špíz grilovaný na kameni zvítězil!!! V neděli dopoledne jsme sbalili stany i své ostatní věci a seznámili jsme se s výsledky soutěží – Štít nejlepšího táborníčka i Štít nejlepšího táborníka a také Štít nejlepšího oddílu získali tentokrát Sýčfíni. Po obědě a úklidu jsme vyrazili na autobus, který nás dovezl do Janovic na vlak.