Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Vánoční nadílka

sobota 12.12.2015

Jako každý rok jsme oddílové Vánoce strávili v Čelákovicích. Napřed jsme na zahradě ozdobili různými dobrůtkami stromek pro zvířátka. Ověsili jsme ho jedlými ozdobami z mrkve, jablíček a různých  semínek i tvrdého pečiva. Pak jsme se tam trochu proběhli, vyzkoušeli si prolézačky a houpačky na dětském hřišti a zahráli pár společných her.
 
V klubovně jsme si nejprve sedli ke svátečně upraveným stolům a připili si na další co nejzajímavější oddílový rok. V anketě jsme si zvolili oddílové sympaťáky = Bára Vojtíšková a Vašek Schmíd. Také jsme vyhodnotili soutěž novoročních přáníček.

 
Pak jsme si rozdali dárky, které se sešly pod stromečkem, snědli cukroví, pobavili se při promítání fotek z letního tábora v Čestíně a družiny představily své tajné dárky pro oddíl. Tentokrát to bylo třeba divadélko, hodiny s oddílovým znakem nebo poznávačky do oddílových odborností.
     
Nakonec jsme se vydali městem k Labi, kde jsme pouštěli lodičky splněných přání. Tentokrát nám vítr jejich plamínky nezhasínal ani do nich moc neklofaly přítomné kachny, takže lodičky vydržely hořet opravdu dlouho a řeka tak celá světélkovala. V nastávajícím soumraku jsme si užívali pohyblivé obrazce z hořících prskavek i třepotavá světýlka svíček. Celkem se nás na této výpravě sešlo čtyřiačtyřicet. A to nepočítáme spoustu rodičů a sourozenců, kteří se k nám u Labe připojili.