Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Velikonoční výprava

2.-5.4.2015

Čtyři dny jsme stejně jako vloni prožili v Mrtníku u Komárova v krásné přírodě na okraji vojenského prostoru Brdy. Bydleli jsme v budově bývalé školy hned u lesa nedaleko dvou rybníků. Zahráli jsme si různé hry uvnitř i venku, zdokonalovali jsme se v zálesáckých dovednostech  (uzlování, morseovka, šifry, znalost přírody apod.) a užili si příchod jara i pomlázku. Tu jsme vyhlásili tradičně oboustrannou – napřed vyšlehali kluci děvčata, pak děvčata kluky a nakonec všichni všechny.
 
Ve velké mezidružinové hře „Velikonoční zajíček“ zvítězila družina Rabbitíci (Klára Ondrysková, Markéta Pažoutová, Monika Krajňáková a Andrea Pokorná), která získala 24 barevných kartiček. Medvíďata měla svůj vlastní program s Klárou a Anetou, nejvíce kartiček v soutěžích získala Andrea Muchová.
  
Počasí bylo celkem pěkné, pršelo a padal sníh jen první den, ostatní dny se postupně oteplovalo, takže jsme si okolní les tentokrát užili. Vydali jsme se i do vojenského prostoru na průzkum docela rozsáhlé zříceniny gotického hradu Valdek. Postavili ho ve 13. století, ale už dlouho je pustý. Dochovala se věž a zbytky paláce.

Sobotní odpoledne jsme věnovali velikonočním lidovým zvykům - pletli si pomlázky a vyráběli si záložku do knížky - zajíčka. Celkem nás bylo třicet čtyři a našlapali jsme deset kilometrů.