Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Za kamenem mudrců

sobota 14.2.2015
  
Nejprve jsme se vydali z Malé Strany po starých zámeckých schodech k zadní bráně Hradu, kde jsme se sešli s naším dnešním průvodcem – středověkým alchymistou, s kterým jsme se pak vydali nádvořími a zákoutími Pražského hradu po stopách rudolfínských alchymistů. Prošli jsme kolem tajuplné Zlaté uličky, viděli jsme Mihulku, kde alchymisté skutečně bádali i střídání hradní stráže.
 
Nakonec jsme Nerudovou ulicí sestoupili do útrob domu U osla v kolébce, kde nás čekala alchymistická dílna Edwarda Kelleyho a celé Muzeum alchymistů a mágů staré Prahy. Muzeum bylo úplně strašidelné a nejvíce se nám líbilo, že tam na nás čekal opravdový alchymista a předvedl nám několik zajímavých pokusů.
   
Odtud jsme se ještě prošli na Petřín, kde jsme vystoupali na Petřínskou rozhlednu. Naše pražská Eiffelovka je se svou výškou 63,5 m pětkrát menší než pařížský originál, to si ovšem vynahrazuje svým umístěním na kopci vysoko nad městem. Na vyhlídkovou plošinu vede 299 schodů a je odtud krásný výhled na pražské panorama, za jasného počasí lze spatřit i horu Říp. Zbytek času jsme strávili na zajímavém hřišti nedaleko rozhledny. Nakonec jsme se lanovkou svezli dolů a tam nás v dolní části parku překvapili rozkvetlé stromy. Celkem nás bylo dvaatřicet.