Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

14. 11. Noemova archa

        Noemova archa

          sobota 14.1.2017

 

Tentokrát jsme nejprve zamířili do Nové budovy Národního muzea, kde jsme si prohlédli zoologickou expozici "Archa Noemova". Zavedla nás do fascinujícího světa živočichů, kteří obývají nebo obývali naši planetu. Prohlédli jsme si tu i velmi vzácné exponáty dnes již vyhynulých živočichů – třeba vakovlka tasmánského nebo velescinka Kapverdského.

 

Pak jsme se vydali na Žižkov, abychom si prohlédli Prahu z naší nejvyšší rozhledny - Žižkovské věže. Sochař David Černý umístil na věž deset lezoucích mimin. Černá mimozemská miminka, která po konstrukci lezou nahoru a dolů, stavbě připomínající raketu z vědeckofantastických komiksů dodávají hravost a vtip. Mimina jsou vidět z obrovské vzdálenosti, z Pražského hradu připomínají černé broučky. Ze tří vyhlídkových kabin ve výšce devadesát tři metrů se otevírá překvapivý pohled na město z ptačí perspektivy.

 

Zbylý čas jsme strávili v parku pod věží, kde zrovna probíhala tříkrálová charitativní akce České pojišťovny. A tak Myška s Danem bruslili na kluzišti, některé děti řádily na skákacím hradě a ostatní přítomní to při svačině pozorovali. Celkem nás bylo dvaadvacet.