Zadejte slovo, které chcete vyhledat.

Velikonoční návody

Velikonoční návody - dílny pro 1. a 2. ročníky ZŚ.

Letošních návodů se účastní 7 tříd ze ZŚ Kamenka, 8 tříd ze ZŚ J.A.Komenského a 3 třídy ZŠ Toušeň.

Děti si vyrábí velikonoční přání, zdobí vyfouknuté vejce voskem, malují tradiční perníček a vyrábějí další drobné velikonoční dekorace. 

Naše velikonoční tvorba v Domě dětí - duben 2017
 
Tradiční spolupráce základních škol a Domu dětí a mládeže v Čelákovicích.....žáci 1. a 2 . tříd vyrábějí v Domě dětí dekorace....v prosinci před Vánocemi a na jaře...před Velikonocemi. My jsme " velikonočně " tvořili v úterý 11.4., do Domu dětí jsme se vydali po velké přestávce. Po příchodu na místo jsme řekli " paní instruktorkám " jarní básničku a koledu. Potom jsme se dozvěděli, co budeme vyrábět. Tradiční je zdobení perníčků cukrovými polevami a kraslic voskem. Dále se ozdobená vajíčka vázala na mašličky a proutky, vznikla pěkná dekorace na zavěšení. Dále jsme si vytvořili motýlka na kolíčku....dekorace na větvičku a velká novinka byla...výroba obrázku tvaru kruhu a ten byl potom použit na výrobu magnetky ve " speciálním " strojku.  
Práce nám šla " pěkně od ruky " a všichni si s chutí vyrobili pěkné věci.....Po skončení práce jsme za vše pěkně poděkovali, popřáli v Domě dětí hezké Velikonoce....Nabízíme fotky, podívejte se, jak všechno ve spolupráci s paní třídní učitelkou Skálovou vyfotila žákyně 2.A Pavlínka....Pavlínko, děkujeme a  F O T K Y zde.
 
Za 2.A  - text J. Skálová, tř.uč.  a  Pavlínka, foto