Turistický kroužek Medvědi – Výprava: „Za tajemstvím archeologie“

Za tajemstvím archeologie

 sobota 19.1.2019

 Tuto sobotu jsme navštívili s turistickým kroužkem Medvědi interaktivní muzeum Trilopark v pražských Nuslích. Nejprve jsme si odlili sádrový model vyhynulého živočicha – většina si vybrala trilobita a vybarvili si odlitek lebky malého dinosaura. Potom jsme si prakticky vyzkoušeli skutečnou terénní práci paleontologa – opatrně jsme z písku odkrývali kostru třímetrového dinosaura a zakreslovali si tento nález a také jsme preparační jehlou očišťovali opravdové zkameněliny.

Naše průvodkyně nám také pověděla spoustu zajímavostí o dinosaurech i vzniku zkamenělin a pak jsme si prohlédli zdejší unikátní sbírku zkamenělin, některé jsme si mohli vzít i do ruky. Moc nás zaujaly vystavené modely pravěkých zvířat v životní velikosti – třeba pravěký nosorožec a  šavlozubý tygr.

Pak jsme se ještě vydali na nedaleký Vyšehrad, kde jsme s průvodcem prošli tajemné kasematy (chodby v pevnostních valech, sloužící k soustředění vojska a jeho nepozorovatelnému přesunu). Kasematy se nacházejí po obou stranách Cihelné brány, pravá část chodeb ústí do podzemního sálu zvaného Gorlice, který měl sloužit jako shromaždiště vojáků, sklad potravin a munice, dnes jsou zde originály soch z Karlova mostu. Délka obou křídel kasemat je necelý kilometr.

Zbytek času jsme strávili na dětském hřišti. Celkem nás bylo čtyřiadvacet.

Štítky

Zanechat komentář