Turistický oddíl medvědi – Vánoční Praha, sobota 1.12.2018

Nejprve jsme se prošli historickou Prahou na Betlémské náměstí, kde jsme navštívili Náprstkovo muzeum asijských, afrických a amerických kultur. Viděli jsme tam množství exponátů z života primitivních národů – jejich lovecké i řemeslné nástroje, oblečení a ozdoby apod.

Na Betlémském náměstí jsme si také prohlédli Betlémskou kapli spojenou s dějinami husitství a pak jsme sešli do podzemních prostor pod kaplí, kde jsme si prohlédli výstavu betlémů „Hravé Vánoce“. Betlémy byly vyrobeny z nejrůznějších materiálů – ze dřeva, kůry, drátu, skla, korálků, žaludů, kamenů, šišek, vizovického těsta, kukuřičného šustí, slámy, hoblin i papíru. Také ovšem malované na dřevě i skle nebo kamenech či perníku. Nejzajímavější bylo pozorovat při práci skláře nebo řezbáře, jak jim figurky vznikají pod rukama. Někteří z nás si tam nakoupili drobné dárky pod stromeček.

Nakonec jsme se ještě zastavili na vánočním trhu a obdivovali malované perníčky, blikající světýlka a různé voňavé dobrůtky. Celkem nás bylo patnáct.

Štítky

Zanechat komentář

Prosím vyplňte *CAPTCHA načítání...